18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

PIagoset kryeministri i Sllovakisë, pamje nga vendi i ngjarjes

- Advertisement -

Robert Fico, kryeministër i Sllovakisë, të mërkurën është plagosur në një tentativë vrasje dhe është dërguar në spital.

- Advertisement -

Plagosjen e Ficos e konfirmoi edhe nënkryetari i Parlamentit, Lubos Blaha, raporton agjencia sllovake e lajmeve “TASR”.

Ngjarja ndodhi para Shtëpisë së Kulturës, ku Fico kishte ardhur për t’u takuar me mbështetësit. Policia bllokoi vendin e ngjarjes.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -