fbpx
-4.8 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

Petkoviq nga Zubin Potoku: Kërkova nga Kosova të më lejojë një takim me dy të rinjtë e Iënduar serbë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën, Petar Petkoviq, ka deklaruar se ka kontaktuar me familjet e të Iënduarve në Shtërpcë dhe ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që të takohet me të rinjtë e Iënduar.

Ndonëse e pakonfirmuar nga Policia e Kosovës se incidenti ishte i motivuar etnikisht, Petkoviq ka thënë se dy të rinjtë serbë u qëlluan vetëm pse ishin të veshur me rroba serbe.

“Milloshi dhe Stefani u qëlluan vetëm sepse ishin të veshur me rroba të Krishtlindjes dhe sepse kishin emër dhe mbiemër serb”, ka thënë Petkoviq.

- Advertisement -

Ai ka deklaruar se dikush dëshironte ta përgjakte Krishtlindjen.

Ndryshe, Petkoviq është duke qëndruar në Zubin Potok, ku bashkë me serbë e prijës fetarë, po e shënojnë Krishtlindjen Ortodokse që festohet sonte.

- Advertisement -

Të fundit

72-vjeçari: Pres të shkoj në Gjermani të punoj

I ftuar në emisionin “Real People” në Euronews Albania këtë të shtunë ishte një usta i quajtur Meti, i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -