10.3C
Pristina
8 Mars, 2021 - 17:03

Pesë teoremat e fundit të analistit nga Amerika për zgjedhjet e 14 shkurtit, ja çfarë thotë për VV-në, LDK-në e PDK-në

Analisti shqiptar në Amerikë Bleron Baraliu, ka folur për rezultatet e mundshme të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Ai ka publikuar pesë teoremat e tij të cilat, siç thotë mund të vërtetohen më 14 shkurt.

Baraliu në postimin e tij në Facebook, u shpreh se ekziston mundësia që Lëvizja Vetëvendosje mund të kaloj pragun me 50% të votave.

Ndërkaq, ai parasheh që Lidhja Demokratike e Kosovës mund të ketë rënie të votave deri në 100 mijë.

“Ekzistojnë gjasat PDK me ra nen kufirin e ‘rre.zikshëm’ 17%”, ka shkruar ai në Facebook.

Postimi i plotë:

5 teorema që mund të vërtetohen me 14Shkurt

1. Ekzistojnë gjasat VV me kalu pragun 50%

2. Nuk ekzistojnë gjasat Nisma me kalu pragun 5%

3. Ekzistojnë gjasat LDK me ra në 100k vota

4. Nuk ekzistojnë gjasat AAK me ra nën 50k vota

5. Ekzistojnë gjasat PDK me ra nen kufirin e ‘rre.zikshëm’ 17%

P.s. Sonte afër mesnatës, pasi të matim ndikimin e Albinit në TV, do të publikoj prognozën e fundit të rezultateve bashkë me një analizë, dhe rri në heshtje deri pas zgjedhjeve, dhe me siguri për një kohë të gjatë me pas për shkak të profilit të ri…

Të fundit

Të tjera nga rubrika