8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Përfundon takimi i Kurtit me opozitën

Takimi i thirrur nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me krerët e opozitës tashmë ka përfunduar.

Ishte lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ai që i pari e braktisi këtë takim duke thënë se Kurti nuk përgjigjej se pse ka prishur raportet me Amerikën por u mbante ligjërata.

- Advertisement -

Derisa nga takimi më vonë janë parë të dalin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe i pari i PDK-së Memli Krasniqi.

Kujtojmë se Kurti ftoi në takim opozitën pas zhvillimeve të fundit në vend ku serbët lanë pozitat e tyre në institucionet e Kosovës, derisa gjendja është ende e tensionuar për shkak të vendimit për targat.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -