12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Përfundon pa marrëveshje takimi në Bruksel

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ndërmjetësuar nga shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak,

Pas pak në një konferencë për media për të folur për takimin, pritet të dalë shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell.

- Advertisement -

Të fundit

Njohja e Kosovës nga Serbia, Eurodeputetja Moretti: Vuçiq nuk ka asnjë rrugë tjetër

Eurodeputetja Aleksandra Moretti ka komentuar takimin e së shtunës Kurti-Vuçiç. Në emisionin “Zona Zero”, ajo tha se ishte ditë historike...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -