fbpx
-1.3 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Pereira ia terron Adesanyanit dhe ia rrëmben titullin e botës

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Alex Pereira e ka nokautuar Israel Adesanyan duke ia rrëmbyer titullin e botës në UFC në kategorinë e mesme.

Mbrëmja e UFC-së u mbajt të shtunën mbrëma në New York.

- Advertisement -

Pereira 35-vjeçar në mënyrë spektakolare ndali Adesanyan në rundin e pestë. Ai i dha Adesanyas një sëri të grushteve, para se referi ta ndërpriste.

Braziliani ka marrë titullin, të cilin Adesanya e mbante që nga viti 2019.

“Jam stërvitur gjithë jetën për këtë. Kam punuar fortë”, ka thënë Pereira.

Pereira kishte mposhtur Adesanyan dy herë edhe në kikboks në të kaluarën.

- Advertisement -

Po në këtë mbrëmje, Zhang Weili mposhti Carla Esparzan dhe fitoi titullin në kategori kashtë.

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -