fbpx
-1.7 C
Pristina
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Për 1 javë zihen 187 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

- Advertisement -

Duhet Lexuar

KEDS njofton se vetëm gjatë javës së kaluar në të gjitha distriktet dhe nën distriktet janë kryer 1963 kontrolle të konsumatorëve të energjisë elektrike, për të cilët dyshohej se po keqpërdorin rrymën. Prej tyre 187 u vërtetua se po e anashkalonin matjen e saktë të energjisë elektrike.

Keqpërdorimi i energjisë elektrike është i papranueshëm dhe i dënueshëm, thuhet në njoftimin e KEDS.

- Advertisement -

“Rastet e tilla, ekipet e KEDS-it do t’i parashtrojnë për procedura të mëtutjeshme gjyqësore. ̈ ̈ ̈ℎ ̈. ̈ ̈ ̈ ̈ ℎ ̈ ̈: 0800 791 00, ̈ -, ̈ . ̈ . ̈ℎ ̈ ̈ ℎ̈̈ , ̈ ! 0800 791 00 : @-.m”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -

Të fundit

Nxirret nga rrënojat me cigare në gojë, s’e heq as pas insistimit të shpëtimtarëve

Turqia është goditur të hënën nga një tërmet shkatërrimtar që ka lënë mijëra të vdekur, mijëra të pastrehë dhe...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -