12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Pejë 1997: Një person me “plis” shtrëngon dorën me Millosheviqin në Pejë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ishte vigjilje e luftës në Kosovë. Tashmë ghajrat kishin filluar të nxehet, përderisa UCK kishte intensifikuar aksionet ndaj forcave policore anëkend Kosovës.

Regjimi i egër pushtues nga Serbia po numëronte ditët e fundit të rehatisë së brishtë. Më pak së dy vjet më vonë do të largohej nga Kosova me bisht nër shalë.

- Advertisement -

Por, jo të gjitë shqiptarët ishin rreshtuar kundër regjimit gjakatar. Ishin edhe disa shqiptarë, që njiheshin si ‘shqiptarë të ndershëm’ që kishin dalë hapur në mbështejte të regjimit pushtues.

I gjindur në fillimin e pikës së vlimit, monstra i Serbisë, Sllobodan MiIIoshevic kishte ardhur në Kosovë ndoshta për të fundit herë. Aty, del një person me “plis” në mesin e serbëve dhe plot entuziazëm i shtrëngon dorën Kasapit të Ballkanit në vitin 1997.

Pamjet ishin publikuar nga FM Images Albania

- Advertisement -

Të fundit

Sulmuesi i Serbisë suImoi fizikisht arbitrin, pritet dënimi i rëndë

Manchester United mundi Fulhamin 3:1 në Old Trafford të dielën dhe kaloi në gjysmëfinale të FA Cup, por kjo...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -