13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Peci takon një fermer që la Londrën për të investuar në Kosovë, inkurajon të rinjtë të ndjekin shembullin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka takuar Lindon Rudakun, fermer nga fshati Poliçkë e Kamenicës.

Sipas Pecit, Lindoni ka lënë Londrën pas 15 për t’u kthyer në Kosovë dhe për të investuar.

- Advertisement -

I pari i Bujqësisë ka bërë të ditur se Lindoni ka në pronësi e tij pularinë e cila numëron më shumë se 6 mijë pula.

Tutje Peci ka inkurajuar të rinjtë që të ndjekin shembullin e Lidonit.

Postimi i plotë:

Lindon Rudaku nga fshati Poliçkë i Komunës së Kamenicës, la Londrën pas 15 viteve dhe u kthye për të investuar në vendlindje e të parëve të tij.

- Advertisement -

Ai ka në pronësi të tij pularinë e cila numëron më shumë se 6000 pula.

Ne e përkrahim këtë sektor përmes pagesave direkte / subvencioneve për herë të parë këtë vit dhe njëherit përmes Programit për Zhvillim Rural / Granteve.

Sektori i pularisë, është një sektor me potencial për zhvillim ekonomik, gjë që edhe kthimi i Lindonit për të investuar pikërisht këtu na e dëshmon këtë.

Tek Lindoni pashë një punëtor pasionant dhe krenar për veprimtarinë e tij, andaj i ikurajoj të gjithë të rinjtë që ta ndjekin shembullim e tij.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë