fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Peci: Shumë shpejt produktet e Kosovës do të jenë në tregun e Lituanisë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, me ftesë të homologut të tij lituan, qëndroi për vizitë zyrtare dyditore në Lituani.

Gjatë qëndrimit atje, ministri pati takime të shumta që kishin për qëllim thellimin e bashkëpunimit dhe ndarjes së përvojave ndërmjet dy shteteve në fusha të ndryshme.

- Advertisement -

Pas takimeve ministri Peci premtoi se shumë shpejt produktet tona vendore do të jenë prezent në tregun e shtetit të Lituanisë.

- Advertisement -

Të fundit

Në vend të Amerikës, po zgjedhim Rusinë

Nga Viktor Buzhala Jo, kundërshtimi i Amerikës nuk është mbrojtje e sovranitetit. Na, tu e kondërshtu Amerikën po kujtojmë që...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -