fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

PDK i shkon në takim Osmanit për caktimin e datës së zgjedhjeve

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Partia Demokratike e Kosovës do të marrë pjesë në takimin e thirrur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani për caktimin e datës së zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë të komunave në Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok.

Lajmin për Demokracia.com e ka konfirmuar sekretari për organizim dhe zgjedhje në PDK, Betim Gjoshi, i cili do ta përfaqësojë partinë në këtë takim.

- Advertisement -

“Ne do te jemi në takim, dhe do të jem gjithmonë afër qytetarëve të Kosovës ashtu siç ju kemi qëndruar gjithmonë.”, tha Gjoshi.

Ftesës i janë përgjigjur negativisht nga AAK-ja e Ramush Haradinajt.

- Advertisement -

Të fundit

Çfarë do të thotë “magnituda” dhe “intensiteti” i tërmetit?

Madhësia dhe intensiteti i një tërmeti janë dy koncepte që shpesh ngatërrohen. Magnituda e tërmetit përcaktohet nga vlera e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -