9C
Pristina
5 Mars, 2021 - 01:11

Pavarësisht dallimeve: Hoti përkrah Osmanit në ngritjen e flamurit shtetëror

Sot Kosova feston 13 vjetorin e pavarësisë.

Kjo ka bërë bashkë krerët e shtetit, pavarësisht dallimeve.

U.d e presidentit Vjosa Osmani dhe kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, sot së bashku kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së flamurit shtetëror nga Garda Ceremoniale e FSK-së, përcjell Kosova ime.

Hoti ka publikuar foto nga ceremonia.

Postimi i tij i plotë:

Me ceremoninë e ngritjes së flamurit shtetëror nga Garda Ceremoniale e FSK-së, filluam manifestimet për shënimin e 13 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Të fundit

Të tjera nga rubrika