fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Pasi mundën Belgjikën, marokenët “i vënë flakën” Brukselit

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Maroku mposhti 2-0 Belgjikën në Kupën e Botës që po zhvillohet në Katar dhe tifozët e tij festuan duke djegur dhe shkatërruar… Brukselin.

- Advertisement -

Marokenët janë të shumtë në Belgjikë dhe pas ndeshjes, dolën në rrugët e kryeqytetit belg për të festuar. Por, situata doli jashtë kontrollit, me tifozët që dogjën makina dhe shkatërruan dyqane.

Është dashur ndërhyrja e policisë dhe zjarrfikësve që situata të qetësohej.

- Advertisement -

Të fundit

Në vend të Amerikës, po zgjedhim Rusinë

Nga Viktor Buzhala Jo, kundërshtimi i Amerikës nuk është mbrojtje e sovranitetit. Na, tu e kondërshtu Amerikën po kujtojmë që...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -