fbpx
1.1 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Pasagjeri fiImoi gjithçka, momenti kur rrëzohet aeroplani me 72 pasagjerë [video]

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Punonjësit e energjencave civile kanë hequr dorë nga shpresa për të gjetur të mbijetuar pas katastrofës më të rëndë ajrore të Nepalit në dekada.

Zyrtari lokal Tek Bahadur tha se shanset për të gjetur dikë të gjallë ishin “zero”. Megjithatë, të dhënat e fluturimit të avionit dhe regjistruesit e zërit ishin gjetur.

- Advertisement -

Më poshtë videoja, e cila ishte filmuar nga një pasagjer në momentin e rënies së avionit.


Ishin 72 pasagjerë dhe ekuipazh në bordin e fluturimit të Yeti Airlines nga Katmandu në qytetin turistik të Pokhara, i cili u rrëzua të dielën. Është ende e paqartë se çfarë e shkaktoi përplasjen.

“Ne kemi mbledhur 68 trupa deri më tani. Ne jemi duke kërkuar për katër trupa të tjerë,” tha Bahadur, shefi i qarkut në qarkun Taksi.

Në bordin e fluturimit kishte 72 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit. Të hënën rreth 300 shpëtimtarë rifilluan kërkimin e tyre, duke krehur rrënojat e djegura. Kryeministri i Nepalit ka shpallur të hënën ditë zie kombëtare dhe qeveria ngriti një panel për të hetuar shkakun e katastrofës. Banorja vendase Divya Dhakal i tha BBC-së se si ajo nxitoi në vendin e rrëzimit pasi pa avionin të rrëzohej nga qielli pak pas orës 11:00 të mëngjesit me kohën lokale.

- Advertisement -

“Në kohën kur unë isha atje, vendi i rrëzimit ishte tashmë i mbushur me njerëz. Nga flakët e aeroplanit vinte tym i madh. Dhe pastaj helikopterët erdhën në asnjë kohë. Piloti u përpoq të mos godiste qytetin apo ndonjë shtëpi. Kishte një hapësirë të vogël pranë lumit Seti dhe fluturimi goditi tokën në atë hapësirë të vogël”, tha ajo.

- Advertisement -

Të fundit

Të gjitha garancitë që iu ofruan për Asociacionin, a do të bindet Kurti?

Kryemininistri Kurti nuk do Asociacion njëetnik, ndërsa zyrtarët e lartë amerikanë e sigurojnë se nuk do të jetë i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -