fbpx
-9 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Pas reshjeve të shiut, parkingun e ri të Prishtinës e ‘merr’ uji

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një ditë pas hapjes zyrtare të parkingut nëntokësorë përballë Katedralës, në kryeqytet, kanë nisur problemet.

Në foto të publikuar nga qytetarët në rrjete sociale, shihet se uji nga reshjet e shiut është futur në parking.

- Advertisement -

Qytetarët dyshojnë në cilësinë e punës që është bërë aty.

“Parkingu i ri nëntokësor i kryeqytetit qysh në fillim me rrjedhje t’ujit, Dyshoj shumë në punën profesionale që është bërë aty”, thuhet në një postim në Facebook nga “Vrojtuesit e Lagjës”.

Kujtojmë se ankesa kryesore e qytetarëve ishin çmimet e larta.

Ky parking ishte projekt i Komunës së Prishtinës, dhe vlera e tij përllogaritet të jetë rreth 12 milionë euro.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Grabiten kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga tërmeti, arrestohen nga Policia turke

Pas fatkeqësisë së tërmetit, një grup personash kanë grabitur kamionin me ndihma që Fenerbahçe dërgoi për të prekurit nga...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -