5.7C
Pristina
5 Mars, 2021 - 05:15

Pas pak supermeçi i Florian Markut kundër Rylan Charlton – këtu mund ta shikoni direkt

Florian Marku do të ndeshet me Rylan Charltonin sonte në ‘Wembley Arena’ të Londrës.

Meçi do të jetë me dhjetë runde në divisionin e lehtë, që nënkupton se limiti i peshës është 66 kilogramë.

Kjo përballje do të zhvillohet para eventit kryesor mes David Avanesyan dhe Josh Kellyt.

Marku futet në ring pas barazimit shokues me Jamie Steëart, i cili i la shije të hidhur shqiptarit që kishte fajësuar gjyqtarin i frustruar pas përballjes.

Marku aktualisht ka një bilanc prej 7 fitoreve dhe një barazimi si boksier profesionist. Pesë prej këtyre fitoreve kanë ardhur me nokaut.

Rylan Charlton, ndërkohë, ka një bilanc prej 6 fitoreve dhe një barazimi.

Meçi fillon pas pak dhe mund ta shihni direkt duke klikuar KËTU.

Të fundit

Të tjera nga rubrika