7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Pas largimit të Listës serbe nga Kuvendi, vjen një reagim nga zyra e Konjufcës

Shefi i kabinetit të kryeaparlamentarit Glauk Konjufca, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në very.

Ai e ka ndërlidhur protestën e serbëve me dorëzimin e mandateve nga Lista serbe.

- Advertisement -

“Si duket pjesëmarrja tepër e vogël dje në protestën e organizuar në veri të Republikës së Kosovës, shkaktoi sot dorëzimin e mandateve nga Lista Serbe.

Por, nuk e ka fajin Kosova pse ky subjekt e ka humbur besimin dhe mbështetjen. Qytetarët e Kosovës pa dallim etnie duan paqe, zhvillim e drejtësi, dhe jo tension.”, ka shkruar Ilir Kërçeli.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -