15.2 C
Pristina
Friday, September 29, 2023

“Paraqitje e pafrymëzuar” – Ja çfarë shkruan mediumi i njohur zviceran pas barazimit ndaj Kosovës

- Advertisement -

Kosova ka fituar një pikë të madhe në duel me Zvicrën, duke luajtur baras (2:2) në takimin e xhiros së pestë të Grupit I të kualifikueseve për Kampionatin Evropian në futboll.

- Advertisement -

Mediumi zviceran “20min”, ka shkruar se Zvicra pësoi gol në minutën e fundit.

“Kombëtarja pranoi golin e barazimit në minutën e 90+4 dhe humbi fitoren Kombëtarja luan vetëm 2:2 ndaj Kosovës.

- Advertisement -

Barazimi vjen me veprimin e fundit të lojës. Ishte një paraqitje e pafrymëzuar nga skuadra e Murat Yakin”, shkruan mes të tjera media zvicerane “20min”.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -