22.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Parandjenja e frikshme e vajzës, gjendet testamenti nën rrënojat e tërmetit

- Advertisement -

Ayşegül Çin u nxor e pajetë nga rrënojat e tërmeteve të fuqishme të 6 shkurtit në Hatay të Turqisë. Bashkë me të, ekipet e kërkim-shpëtimit gjetën edhe një letër, ku ajo shkruante se ia linte gjithçka kishte nënës së saj. Një parandjenjë e frikshme e vajzës.

- Advertisement -

“Në rast se ndodh diçka, gjithçka kam në çantë është e nënës sime. Unë dua që ajo t’i përdorë ato për Haxh dhe Umre”, shkruhej nën letër.

Dëshira e të resë nuk u plotësua, pasi edhe nëna e saj ndërroi jetë nga tërmeti. I gjithë floriri që gjendej në çantën e Ayşegül Çin i është dhënë më pas vëllait të saj, i cili për fat të mirë është nxjerrë i gjallë nga rrënojat. /A2CNN

- Advertisement -

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -