12.6 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Paralajmërimi i Kurtit: Pritjes së gjatë po i vie fundi

- Advertisement -

Rekomandime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se pritjes së gjatë për liberalizimin e vizave po i vie fundi.

- Advertisement -

Kurti i është referuar votimit pozitiv për liberalizim nga Këshilli i Ministave të BE-së.

“Krahas rritjes e përmirësimit të gjithmbarshëm në indikatorët e drejtësisë, demokracisë e lirisë, sot kemi edhe vendimin e Këshillit të Ministrave të BE-së për udhëtimin pa viza për qytetarët e republikës”, ka shkruar ai.

Sipas Kurtit, ky vendim është vlerësim i qeverisjes sonë që po sjellë vendime të mira për qytetarët dhe njohje e reformave që po përmirësojnë indikatorët në organizata ndërkombëtare.

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit