fbpx
1.1 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

ParaIajmëron meteoroIogu: Bëhuni gati për borë dhe acar

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Bëhuni gati sepse kjo javë do të jetë zyrtarisht një javë dimri e ftohtë nën ndikimin e shiur dhe borës, teksa nuk do të mungojnë as vranësirat dhe reshjet e dendura të shiut.

Meteorologu Hakil Osmani bën me dije se reshjet e shiut do të fillojnë gjatë orëve të pasdites ndërsa në mbrëmje dhe ditën e nesërme priten reshje me intensitet të lartë, kryesisht në zonat veriperëndimore.

- Advertisement -

Ndërsa në zonat malore do të ketë reshje dëbore.

Ndërkohë, duke filluar nga dita e enjte pritet ulje e temperaturave.

- Advertisement -

Të fundit

Vuçiq takohet me Dodik, diskutojnë edhe për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar me presidentin e Republikës Serbe, Milorad Dodik, me të cilin ka diskutuar...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -