19.3 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -

Papa Françesku-nënave: Martoni djemtë, mos ua hekurosni këmishat

Papa Françesku u tha nënave gjatë një meshë për të shënuar fundin e Takimit të 10 – të Botëror të Familjeve se duhet të ndalojnë hekurosjen e këmishave të djemve të tyre dhe t’i inkurajojnë të shkojnë dhe të martohen.

Ai gjithashtu u bëri thirrje burrave të rritur që të mos “marrin rrugën e lehtë” dhe të kthehen te nënat e tyre në “momente vështirësie”.

- Advertisement -

Kreu 85-vjeçar i Kishës Katolike, i cili nuk është martuar kurrë dhe nuk ka fëmijë, tha:

“Ne shohim kaq shumë të rinj që nuk kanë guxim të martohen dhe nënat shpesh më thonë: dicka, fol me djalin tim qe nuk martohet dhe është 37 vjeç’.

Por , mos i hekuros këmisha, bëj lëvizjen e parë duke e nxjerrë jashtë, le të largohet nga foleja”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -