6.5C
Pristina
20 Prill, 2021 - 09:54

Pamje të rralla: Momenti kur Adem Jashari niset për në Iuftë

Sot në Prekaz shënohet 23-vjetori i rënies së familjes së heroit Adem Jashari.

Pamje që i publikoi Magazina.al e që pak kush i ka parë deri më tash.

Në to shihet komandanti Legjendar Adem Jashari.

Kjo video e realizuar në kullën e Jasharjave në Prekaz, dhe e përpunuar nga Milaim Zeka, është bërë në një natë kur Ademi bashkë me dajën e tij nga Llausha, Osman Geci dhe me djalin Lulzim Jasharin po niseshin për në aksion.

Dukej sikur po niseshin në dasmë dajë e nip që nuk u ndanë deri në vd.ekje.

Ademi e Daja Osman përshëndeten me familje, kurse në veturë i pret Luli. Nëna Zahidja i shoqëron deri te vetura. Aty dëgjohet edhe zëri i Adem Jasharit tek përshëndetet me nënën e tij kjo grua heroinë që lindi heronj.

VIDEO

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese