4.9C
Pristina
26 Shkurt, 2021 - 05:05

Pamje të reja: Kështu bërtasin serbët, teksa Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kthehen prapa në Veri

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme kanë vizituar qytetin e Mitrovicës.

Kurti dhe Osmani, përveç pjesës jugore, kanë vizituar edhe pjesën veriore të Mitrovicës, pjesë kjo e banuar shumica me serbë.

Por, një grup serbësh kanë ndërprerë vizitën e Osmanit dhe Kurtit, duke bërë që këta dy të fundit, të ndërprejnë vizitën e tyre dhe të kthehen prapa në jug.

Nëpër rrjetet sociale janë shpërndarë pamje, nga momenti kur Osmani dhe Kurti kthehen prapa, teksa serbët vazhdojnë sharjet e tyre.

Të fundit

Të tjera nga rubrika