18.7 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Pamje spektakolare – ushtari ukrainas përball një tanku rus, e shkatërron nga një distancë shumë e afërt

- Advertisement -

Një video e shpërndarë në rrjetin social Twitter shihet një ushtar ukrainas që shkatërron një tank rus.

- Advertisement -

Siç shihet në pamjet e mëposhtme, ushtari ukrainas i cili gjendet në llogore goditi tankun rus të llojit BMP nga një distancë shumë e afërt.

Ushtari e goditi tankun rus me një raketë-hedhëse. Pas një çasti tanku shpërtheu në flakë, duke bërë që ushtari rus të kërcente jashtë.

- Advertisement -

Megjithatë, nuk dihet se në cilin vend dhe kur u xhiruan këto pamje.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -