18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Pamje nga takimi, Kurti dhe Vuçiq s’ia ndajnë sytë njeri tjetrit

- Advertisement -

Në Bruksel është duke u zhvilluar takimi i nivelit të lartë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

- Advertisement -

Në pamjet që ka publikuar Bashkimi Evropian nga takimi tre-palësh, shihen Kurti dhe Vuçiqi që s’ia ndajnë sytë njëri tjetrit.

Në tavolinën e bisedimeve janë të pranishëm edhe Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, dhe i Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

- Advertisement -

Dy diplomatët evropianë fillimisht i kanë takuar ndaras përfaqësuesit e dy vendeve të Ballkanit Perëndimor, ndërsa ky tani është takimi trepalësh ku do të diskutohet për implementimin e Marrëveshjes Bazë dhe Aneksit të saj.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -