11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Pamje ekskluzive: Klerikët fetarë vizitojnë krerët e UÇK-së

Një delegacion i klerikëve fetarë nga Kosova kanë hyrë në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, për t’i vizituar krerët e UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin dhe të tjerët.

Në pamjet që ka siguruar Insajder shihet myftiun e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërvana dhe Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji duke hyrë së bashku në Qendrën e Paraburgimit.

- Advertisement -

Kjo është hera e parë që një delegacion ndërfetar viziton krerët e UÇK-së, të cilët tash e dy vjet gati gjenden në paraburgim.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -