fbpx
0.7 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Paditë ndaj gjeneralëve kroatë, presidenti i Kroacisë: Serbia duhet ta dijë këtë gjë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq ka thënë se Serbia nu do ta ketë mbështetjen e shtetit të tij nëse do të vazhdojë t’i padisë gjeneralët kroatë.

“Serbia duhet ta dijë se përderisa mendon të padisë gjeneralët kroatë për shkak të ngjarjeve në territorin e një vendi të tretë, nuk do të ketë mbështetjen kroate”, tha sot Milanoviq.

- Advertisement -

“Ne nuk mund ta tolerojmë këtë. Ky është niveli minimal i besimit në marrëdhënie. Perëndimi është duke pritur dhe është i hapur”, tha presidenti kroat në Vukovar.

- Advertisement -

Të fundit

Stresi: Gruaja e huaj nuk përmendet, Vedati bëri një gjest të pahijshëm

Stresit duket se i kanë penguar komentet e Vedatit për ish-gruan e tij. Ai është shprehur se një gjë e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -