13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Osmani takohet me ambasadorin amerikan, Presidenca jep detaje

- Advertisement -

Presidenca e Kosovës ka bërë të ditur se presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve e Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier.

- Advertisement -

Në njoftim bëhet e ditur se ditur se ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.

“Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e Shteteve e Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, me te cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.

- Advertisement -

Presidentja Osmani dhe ambasadori Hovenier gjithashtu diskutuan edhe për mundësitë e bashkëpunimit gjithëpërfshirës bilateral në fusha të interesit të përbashkët, përfshirë fushën e energjetikës, sigurisë dhe fusha të tjera”, thuhet në njoftimin e Zyrës së Presidentes.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -