17.8 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022

Osmani para nisjes së Samitit takon kryeministrin e shtetit që është skeptik për vizat

Presidentja Vjosa Osmani para nisjes së samitit BE-Ballkani Perëndimor ka biseduar me kryeministrin holandez Mark Rutte, vendi i të cilit është akoma skeptik sa i përket heqjes së vizave për Kosovën.

Përveç samitit me Ballkanin Perëndimor, Këshilli i BE-së, mblidhet sot dhe nesër për të diskutuar çështje të ndryshme, takim i cili është shpresëdhënës që vizat të jenë temë diskutimi edhe pse zyrtarisht nuk janë në agjendë.

Kuvendi miraton Projekligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi nd…

Në pamjet e shfaqura nga Këshilli i BE-së, shefja e shtetit është parë duke biseduar edhe me kancelarin Scholz dhe presidenten e Komisionit Evropian, Von der Leyen.

Të fundit
Lajme të lidhura