28.7 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

“Opozitës nuk i konvenojnë zgjedhjet se humb, qeverisë nuk i konvenojnë zgjedhjet sepse zhduket opozita”

- Advertisement -

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka folur edhe për kërkesën e opozitës për mbajtje të zgjedhjeve të reja parlamentare.

Ai ka theksuar se as Qeverisë e as Opozitës nuk u konvenojnë zgjedhjet e reja parlamentare.

- Advertisement -

“Opozita herë kërkon dorëheqjen time herë shkarkimin tim e herë zgjedhje. Zgjedhjet nuk i konvenojnë askujt, opozitës nuk i konvenojnë se humb, qeverisë nuk i konvenojnë zgjedhjet se zhduket opozita dhe ne s’duam të jemi pa opozitë”, ka theksuar Kurti./GazetaBlic

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -