28.3 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Nxënësit kanadezë festojnë maturën me fIamurin kuqezi (VlDEO)

Së fundmi nxënësit e shkollës “Martingrove Collegiate Institute“ në Toronto të Kanadasë kanë festuar mbrëmjen e maturës.

E pjesë e kësaj shkolle ishte edhe Eron Sinani, një djalë nga Kosova, i cili këtë mbrëmje e bëri “kuqezi”.

Pos ngjyrave të veshjes, ai me vete mori edhe flamurin kombëtar, krah të cilit mbrëmjen e shijuan edhe nxënës nga vende të tjera të botës.

Madje, në pamjet e siguruara nga Klan Kosova, shihet se disa vajza zgjodhën po këtë flamur dhe simbolin e shqiponjës për ta bërë para aparatit fotografik.

Të fundit
Lajme të lidhura