5.7C
Pristina
5 Mars, 2021 - 04:40

Numërohen mbi 50% të votave, fituesi ka emër, PDK e dyta, LDK në rënje të lire

Tashmë janë përfunduar mbi 50 përqind të votave dhe LVV po vazhdon të jetë e para.

Partia e Albin Kurtit momentalisht po prin me 48.17 përqind, kurse pas saj vjen PDK me 18.47 përqind, transmeton Kosova ime.

LDK është duke pasur rezultat jo të mirë deri më tani. Ajo gjendet e treta me 13.64 përqind.

AAK është e katërta me 8.09 përqind, ndërsa Nisma ka 2.59 përqind.

Të fundit

Të tjera nga rubrika