12.2C
Pristina
24 Shkurt, 2021 - 18:04

Numërohen 81,44% të votave, ky është rezultati

KQZ ka numëruar 81.44% të votave tashmë.

Vetëvendosje po prin e para me 47.91% të votave.

Ndërkohë e dyta është PDK me 17.49% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.36% të votave, shkruan Kosova ime.

Aktualisht AAK ka 7.48% të votave.

Kujtojmë se në zgjedhjet e fundit AAK kishte dalë 11.5%.

Nisma aktualisht ka 2.80% të votave, pamjaftueshëm për ta kaluar pragun.

Të fundit

Të tjera nga rubrika