fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Nuk ndalen provokimet, Shaqirit i thonë se “vjen nga Serbia”

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ndeshja e Zvicrës me Serbinë po nxehet gjithnjë e më shumë, ndonëse luhet më 2 dhjetor.

Të dielën në konferencë për shtyp u paraqit Xherdan Shaqiri, ylli i madh i Zvicrës. Atij i është bërë një pyetje për prejardhjen e lojtarëve nga vende të ndryshme.

- Advertisement -

Por, futbollistit shqiptar pyetja i është bërë në mënyrë provokative. Mediat serbe, që ishin prezentë në konferencë, kanë shkruar se Shaqirit i është thënë “t’i vjen nga Serbia”. Pyetjen, sipas “blic.rs”, ia ka bërë një gazetar nga Bangladeshi.

Por Shaqiri ka ruajtur qetësinë dhe është përgjigjur në pyetjen për prejardhjen nga vende të ndryshme të lojtarëve të Zvicrës. Ka thënë se është krenar që luan për Zvicrën.

- Advertisement -

Të fundit

Ish-kryeministri britanik: Putin më kërcënoi me suIme

“Për një suIm raketor na mjafton një minutë”. Kjo fjali, sipas ish-kryeministrit britanik Boris Johnson, i është thënë gjatë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -