fbpx
-1.2 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Nuk ka alkool në stadiume, marka e njohur e birrës në botë “tallet” me vendimin: Kush e fiton Botërorin, birra falas!

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Budweiser, marka e birrës që do të ‘vuaj më shumë’ nga ndalimi i shitjes së alkoolit brenda dhe rreth stadiumeve në Kupën e Botës, ka bërë një postim kurioz në rrjetet sociale.

Marka amerikane njoftoi se do t’i japë stokun e birrës vendit që fiton Kupën e Botës.

“Ditë e re, tweet i ri. Fituesi i Kupës së Botës fiton Buds”, shkruhet në postimin e tyre.

- Advertisement -

Sipas The New York Times, Budweiser, me gjithë këtë situatë në lidhje me shitjen e alkoolit në Katar, humbi sponsorizimin me organizimin e konkursit të rënë dakord për rreth 72 milionë euro, por duhet të ketë të drejtë kompensimi.

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -