2.8 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023

Nuk guxoi ta dërgojë flamurin e Kosovës në Beograd, eksperti austriak: Kisha frikë se ekstremistët serbë mund të më rrihnin!

- Advertisement -

Rekomandime

Eksperti austriak, Gunther Fehlinger ka qëndruar për vizitë në Serbi.

- Advertisement -

Fehlinger njihet si një përkrahës i Kosovës dhe në vazhdimësi kërkon anëtarësimin e saj në NATO.

Krahas kësaj, ai kërkoi falje që nuk kishte guxim që ta dërgonte flamurin e Kosovës në Beogradit.

Eksperti austriak kishe frikë nga ekstremistët serbë, por premtoi se herën tjetër do ta sjell flamurin në kryeqytetin serb.

- Advertisement -

“Më vjen keq që nuk pata guxim sa duhet ta çoja flamurin e Kosovës në Beograd dhe ta ngrija në Sheshin e Republikës, pasi kisha frikë se ekstremistët serbë mund të më rrihnin…

Herën tjetër do ta sjell dhe do ta ngre!

Por, gjithsesi vitin e ardhshëm, mars 2024, Serbia do ta ketë njohur Kosovën”, shkroi ndër të tjera Fehlinger në Twitter, përcjell “Bota sot”.

- Advertisement -

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit