11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Nuk e kuptoj çka deshi të arrijë me vizitën në Rusi, Hill e tall keq Vulinin

Ambasadori amerikan në Beograd, Chris Hill ka folur për vizitën e minstrit serb, Aleksandar Vulin në Rusi.

- Advertisement -

Kësaj vizite, Hill i është përgjigjur me tallje, duke thënë se përveç tij, arsyen e kësaj vizite mund të mos e kuptojë as vetë Vulin.

“Nuk e kuptoj se çfarë po përpiqej të arrinte atje. Dhe, sinqerisht, ndoshta edhe ai nuk e kupton”, tha ambasadori Hill.

Ditëve të fundit, Vulin ka qëndruar në Moskë, ku është takuar edhe me kryediplomatin rus, Sergej Lavrov. Vulin, i njohur si një politikan radikalisht nacionalist, ka mbështetur pushtimin e Ukrainës nga Rusia.

- Advertisement -

Ndërkaq, sanksionet perëndimore ndaj Rusisë, i ka quajtur ‘histeri’.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -