4C
Pristina
20 Prill, 2021 - 08:24

Nuk arriti të bëhet deputet, por Abdullahu u premton diçka 6201 votuesve të tij

Analisti i njohur, tani anëtari i PDK-së, Faton Abdullahu nuk ka arritur të fitojë votat e mjaftueshme për tu bërë deputet.

Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka falënderuar gjithë ata që e votuan, në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Votat (6201) nuk janë të mjaftueshme që të bëhem deputet por janë të mrekullueshme që të mbetem krenar dhe në PDK për të vazhduar pa u ndal”, ka shkruar ai.

“Unë nuk e kam ndërmend mu ndal dhe që nesër do të vazhdoj. Ju jap fjalën, së pari 6201 votuesve të mijë dhe krejt qytetarëve se, PDK do të rikthehet më e ndershme dhe më e dobishme për një jetë më të mirë për qytetarin dhe për një Kosovë më të fortë”, ka shkruar Abdullahu.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese