11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Njihuni me fermerin nga Drenica qe kultivon bostanin që t’shkrihet n’gojë

Fermeri Xhemail Bytyqi nga fshati Krajkovë e Drenasit, këtë verë, përveç kulturave tjera, ka kultuvuar edhe shalqinin (bostanin), raporton DrenicaOnline.

Bostanët e mëdhenj të rritur në mes të Drenicës tani janë gati për tregun vendor.

- Advertisement -

I përkushtuar në bujqësi, Xhemajli po sjell në treg edhe perime të stinës, të gjitha bio.

Ai tani posedon edhe makinerinë moderne për të kryer punën në fushë.

Xhemajli punon me gjithë familjen në bujqësi dhe tani është një ekspert i kësaj fushe.

- Advertisement -

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -