18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Njihuni me dy vëllezërit e Kurtit, njëri intelektual i madh, punon si profesor në Suedi

- Advertisement -

Arianit Kurti është njëri nga dy vëllezërit e ish-Kryeministrit, Albin Kurtit.

Nuk dihet shumë për Arianitin, por ai pati një karierë të bujshme në Suedi në studimin e shkencave kompjuterike, ku punoj edhe si asistent profesor në një nga fakultetet suedeze (Department of Computer Science at Linnaeus University (LNU))

- Advertisement -

Shumë pak dihet për familjen e Albin Kurtit, të cilët shumë pak ose fare nuk dalin në media.

Zaimi, së bashku me Albinin dhe Arianitin ishin arrestuar në prill të vitit 1999.

- Advertisement -

Vëllai tjetër i Albin Kurtit është Taulant Kurti për të cilin u debatua në media në zgjedhjet e vitit 2013 për shkak të një mosmarrëveshje me LDK’në në vendvotimin ku ai ishte kryesues.

 

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -