2C
Pristina
5 Mars, 2021 - 07:13

Një vilë dhe lokali në Bogë përfshihen nga zjarri

Para pak momentesh në fshatin Bogë një vilë është përfshirë nga zjarri duke e djegur një pjesë të madhe të vilës edhe një lokali afër.

Deri me tani nuk ka asnjë informatë zyrtare nëse pas përfshirjes nga zjarri të viles, të jetë ndonjë person i lënduar, apo shkaktarët që shkaktuan zjarrin.

Lokali i njohur “Wolfpack” në Bogë të Rugovës është kapluar nga flakët.

Fshati Bogë njihet si një ndër fshatrat më të bukur të Kosovës, ku është jashtëzakonisht i frekuentuar nga turistët, sidomos gjatë stinës së dimrit, ku bora qëndron më gjatë për shkak se është bjeshkë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika