8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Një mrekulli e re në Turqi: Djaloshi u nxor i gjallë nga rrënojat gati 11 ditë pas tërmetit

- Advertisement -

Një tjetër mrekulli ndodhi në shtetin turk. Një djalë 12-vjeçar u nxorr i gjallë nga rrënojat e një ndërtese në qytetin Antakya në provincën Hatay, 260 orë pas tërmeteve shkatërruese që goditën pjesët jugore të Turqisë.

- Advertisement -

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë nxjerrë nën gërmadhat e një ndërtese në lagjen Ekinci, Osman Halebia, shtetas i huaj.

Ai u nxor i gjallë nga rrënojat 260 orë, ose gati 11 ditë, pas tërmeteve shkatërruese që goditën shtetin turk dhe sirian.

- Advertisement -

Pas operacionit të shpëtimit, djali i vogël është transportuar me ambulancë në spital, raporton trthaber.

Disa orë më parë në provincën e Karamanmarasit u nxorr e gjallë gruaja 42-vjeçare, e cila mbijetoi për 257 orë nën rrënoja.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -