8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Një ekip tjetër i FSK-së u nis sonte drejt Turqisë, merr pajisje speciale të punës me vete

- Advertisement -

Sot është nisur edhe një ekip i Forcës së Sigurisë së Kosovë për në Turqi, për t’i mbështetur operacionet e Kërkim-Shpëtimit pas tërmetit katastrofal që ndodhi ditë më parë, ku la të vdekur mbi 20 mijë persona në Turqi, dhe mbi 3 mijë në Siri.

- Advertisement -

FSK përmes një njoftimi për media tha se ekipi që u nis për në Turqi është i përbërë nga oficerë e nënoficerë, të cilët kanë marrë me vete edhe pajisje specialist të punës që të ndihmojnë në zhvillimin sa më efikas të operacioneve.

“Është nisur sot edhe një ekip e Forcës së Sigurisë së Kosovë, për të mbështetur operacionet e Kërkim-Shpëtimit të kontingjentit të FSK-së, në Zonën e Operacionit në Republikën e Turqisë. Ekipi i përbërë nga oficer e nënoficer do t’i bashkohet kontingjentit për të mbështetur operacionet me personel dhe pajisje specialistike të punës që do të ndihmojnë në zhvillimin sa më efikas të operacioneve”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -

Kujtojmë se menjëherë pas tërmetit, ekipi i parë i FSK-së ka shkuar në Turqi për t’u ndihmuar për gjetjen e personave që kanë mbetur nën rrënoja.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -