17.7 C
Pristina
Wednesday, August 10, 2022

Një 30-vjeçar gjendet pa shenja jete në Saraishtë të Ferizajt

Një 30-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot rreth orës 07:15, në fshatin Saraishtë të komunës së Ferizajt.

Sipas policisë në Ferizaj, dyshohet se 30 vjeçari ka ba vetëvrasje.

“Sot, në ora 07:15, Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në fsh. Saraishtë të Ferizajt është një rast i vetëvrasjes”.

“Hetuesit dhe krimteknikët Rajonal të Hetimeve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nën autorizim të Prokurorit kujdestar nga Prokuroria Tehemelore e Ferizjat i kanë marr veprimet e nevojshme për hetim dhe trupi i pajetë me inicialet D.O (M/K) i moshës 30 vjeçar është dërguar për autopsi në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë”, tha Veseli.

Të fundit
Lajme të lidhura