-4 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 20:05

Ngrohte, pastaj ftohët, shi e bubullima, ky do të jetë moti për Bajram

- Advertisement -

Megjithëse dita e sotme filloi me mot kryesisht të vranët dhe më të freskët, e paradite vende-vende pati edhe riga lokale shiu, kryesisht në veriperëndim të vendit, në fund të ditës temperaturat në disa stacione arritën deri në 21C dhe 22C.

Në mbrëmje do të ketë kthjellime.

Dita e nesërme fillon me mot të ngrohtë, e nga mesdita kalimi i një fronti të ftohtë sjellë vransira, reshje lokale shiu dhe rënie të temperaturave për 8C deri 10C.

Vende-vende mundësi edhe për ndonjë bubullimë.

Java e ardhshme parashihet të mbajë me mot më të freskët dhe jostabil, e kohëpaskohe priten mundësi për të reshura shiu.

Të fundit

Të tjera nga rubrika