7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Ngjarjet që iu paraprinë tensioneve në veri

Katër komunat veriore të Kosovës, Mitrovica e Veriut, Zveçani, Zubin Potoku dhe Leposaviqi, kanë mbetur pa përfaqësuesit serbë në institucionet e Kosovës

- Advertisement -

Në këto komuna të banuara kryesisht nga qytetarët serbë, dhanë dorëheqje zyrtarët policorë, kryetarët e komunave si dhe administrata lokale, por edhe prokurorët, gjyqtarët dhe stafi administrativ gjyqësor.

Por, çfarë ndikoi në rritjen e tensioneve dhe largimin e serbëve nga institucionet e Kosovës?

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -