13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Ngjarja që i bëri bashkë Vjosa Osmanin, Memli Krasniqin dhe djalin e Hashim Thaçit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Përvjetori i masakrës në Studime të Vushtrrisë i ka bërë bashkë presidenten Vjosa Osmani, kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi dhe Endrit Thaçin, djalin e ish-presidentit Hashim Thaçi.

Në ceremoninë përkujtimore në 24-vjetorin e kësaj masakre, i pranishëm ishte edhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca e kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi.

- Advertisement -

Më 2 maj 1999, forcat serbe i kishin pushkatuar 116 civilë shqiptarë në fshatin Studime në Vushtrri.

Kryeministri Albin Kurti sot i ka bërë thirrje sistemit të drejtësisë që “të veprojë për ndriçimin e së vërtetës”.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë