-5.5 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 23:16

Nga sot, qytetarët mund të paraqesin testin teorik dhe praktik për patentë shofer

- Advertisement -

Që nga sot, qytetarët në Kosovë kanë mundësi që ta paraqesin testin teorik dhe atë praktik për pajisje me patentë shofer.

Sipas njoftimit të një autoshkolle, kandidatët mund ta paraqesin testin nga ana teorike dhe ajo praktike në Qendrën e Njësisë së Patentë Shoferëve në Prishtinë.

“Kandidatët që nga nesër (e Martë) me datë 12.01.2021 mund të paraqesin testin nga ana teorike dhe nga ana praktike në Qendrën e Njësisë së Patentë Shoferëve në Prishtinë“, thuhet në njoftim.

Të fundit

Të tjera nga rubrika