7.7 C
Pristina
E martë, 6 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Nëse shihni një monedhë në derën e makinës lajmëroni urgjent policinë

Nëse shihni një monedhë të ngjeshur si kjo në derën e makinës suaj, veproni menjëherë sepse kjo është një mënyre shumë e thjeshtë që i ndihmon grabitësit t’ju marrin makinën.

Monedha vendoset në bllokadën në derën e pasagjerëve, e cila në një farë mënyre e bën të pamundur bllokimin qendror (mekanizmin mbyllës) dhe makina juaj do të lihet e hapur dhe një pre i lehtë për hajdutët.

- Advertisement -

Në të ardhmen, nëse shihni një monedhë të mbërthyer në derën e makinës suaj, mund të jeni i sigurt se dikush po përpiqet të vjedhë makinën tuaj ose diçka brenda saj.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -